Termy Maltańskie

Termy Maltańskie Poznań

Największy w Polsce kompleks saun zapewnia relaks i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Do dyspozycji klientów pozostaje aż 14 pomieszczeń, w tym sauny suche, łaźnie parowe i aromatyczne oraz niepowtarzalne sauny zewnętrzne

Do saun zewnętrznych należy sauna panoramiczna, gdzie temperatura sięga 85-950C, a wilgotność 10-20 %. To największa sauna w Kompleksie, częściowo przeszklona z niesamowitymi widokami na las, która może gościć aż 90 osób. Tutaj odbywają się seanse parowe, w trakcie których gospodarz sauny polewa kamienie na piecu wodą z olejkiem aromatycznym, powodując efekt uderzenia gorąca.

Popularnością cieszy się też sauna Kelo, z takimi samymi parametrami temperatury i wilgotności jak sauna panoramiczna. Jedna z niewielu takich w Polsce i jedyna w Wielkopolsce. To sauna zewnętrzna, z 200-letniego drewna sosny polarnej, o niepowtarzalnym żywicznym zapachu, z kominkiem z prawdziwego zdarzenia, który znajduje się na środku pomieszczenia. Także tutaj Saunamistrzowie przygotowują seanse parowe.

Dla zdrowia warto też skorzystać z groty śnieżnej, o temperaturze do minus 12 stopni C i wilgotności 20-30%. Tutejszy śnieg jest idealnie czysty – jest przygotowywany wyłącznie z powietrza i wody za pomocą generujących zimno kompresorów.

Obok groty śnieżnej ulokowana jest tężnia solna (temperatura: 35-380C i wilgotność 15-20 %), która pomaga w profilaktyce oraz leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Poprawia ukrwienie, co dodatkowo wpływa pozytywnie na układ oddechowy.

Atrakcji w Świecie Saun Term Maltańskich jest wiele więcej, poznaj je wszystkie:

http://www.termymaltanskie.com.pl/swiat-saun/poznaj-swiat-saun/sauna-kelo/