About the event

Puchar Polski Saunamistrzów

historia

Turniej SaunaCUP odbywa się cyklicznie od 2015 roku. Gromadzi największe ośrodki Saunowe w Polsce, najznakomitszych saunamistrzów, wybitnych sędziów i najzagorzalszych entuzjastów sauny.

Stanowi prestiżowy konkurs, którego celem jest wyłonienie ligi najlepszych sauna mistrzów w Polsce, ma również status oficjalnych eliminacji do Mistrzostw Polski Saunamistrzów a dalej do Mistrzostw Świata Saunamistrzów. Do najważniejszych zawodów w kraju zakwalifikuje się po 6 najlepszych zawodników indywidualnych i po 6 drużyn z każdego z dwóch ośrodków w których zostanie rozegrany turniej.

Impreza ma ogromny wkład w promowanie kultury poprawnego sanowania. Jest doskonałą okazją do zaprezentowania publiczności niezwykłych seansów saunowych typu „aufguss show”, które stanowią niecodzienną okoliczność do doświadczenia prawdziwego teatru w saunie. W każdym kilkunastominutowym przedstawieniu wybija się ponad codzienność doskonałe zintegrowanie wszystkich efektów specjalnych: metod podnoszenia temperatury oraz technik rozprowadzania ciepła, użycia muzyki, aromatów, zabawy światłem, gry aktorskiej i specjalnie na tę okazję przygotowanej scenografii.

Saunamistrzowie wprowadzają publiczność do tajemniczych, mrocznych a często niezwykle wzruszających lub zabawnych historii. 

Dwudniowe zawody stanowią idealne pole do wymiany doświadczeń, odczuć, poglądów między między zawodnikami, sędziami a gośćmi turnieju. Dzięki temu każda kolejna edycja aktualizuje standardy oraz wytycza nowe trendy w prowadzeniu seansów, obsłudze klientów oraz współpracy obiektów i organizacji saunowych.

Temu spotkaniu towarzyszy niezwykła atmosfera, ekscytujące doznania i szereg imprez towarzyszących. 

Każdy gość sauny po zakupieniu biletu wstępu może być świadkiem tych niesamowitych naparzań i obejrzeć je na żywo, gdyż zawody są otwarte, a temperatura umiarkowana.  Niewątpliwie łatwy dostęp na zawody dla każdego czyni to wydarzenie przystępnym i atrakcyjnym.

Impreza jest też tłem do wielu premier i promocji produktów związanych ze światem wellness i SPA. 

Niezwykły turniej saunowy

Obiekty Saunowe

We wszystkich edycjach wzięło udział ponad 12 Obiektów Saunowych z całej Polski m.in. Termy Chochołowskie, Termy Bania, Aquadrom, Termy Rzymskie, Sauna Olimpia SPA.

Saunamistrzowie

W turnieju biorą udział zarówno doświadczeni jak i rozpoczynający swoją przygodę z sauną zawodnicy.
Dla wielu jest to najlepsza trampolina do kariery w Polsce i na Świecie.

Sędziowie

Ponieważ turniej jest sędziowany zarówno przez polskie jak i międzynarodowe jury zgodnie z najwyższymi standardami, gwarantuje niezależność i wymierność ocen.

Rodzina saunowa

Każdorazowo turniej jest świetną okazją do spotkań ludzi z całej Polski, których łączy wspólna pasja. Jeszcze bardziej miło widziani są zagraniczni przyjaciele.

ośrodki saunowe w których odbywają się tegoroczne zmagania saunamistrzów

Areny pucharu

W bieżącym roku najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostaną wyłonieni podczas dwóch turniejów, które odbędą się w:

Termach Krakowskich Błonia  

w dniach 30.04 i 1.05.2022r.

Termach Maltańskich Poznań 

w dniach 14-15.05.2022r.

Seans saunowy aufguss show to relaks i rozrywka w jednym. Nigdy wcześniej nie doświadczyliście w saunie tak wielowymiarowego przeżycia

~GOŚĆ TURNIEJU SAUNACUP

Zawodnicy

W zawodach biorą udział saunamistrzowie z obiektów saunowych z całej Polski, w związku z czym widownia może liczyć na dużą różnorodność seansów saunowych. 

Zawody

Konkurencja Indywidualna

Konkurencja drużynowa

Klasyfikacja obiektów

Organizatorzy


Sponsorzy

Zapraszamy do współpracy.Media

Zapraszamy do współpracy.

Zdjęcia z imprezy w Krakowie

Zdjęcia z Imprezy w Poznaniu


en_GBEnglish