Profile zawodników - konkurencja indywidualna

Szymon Zaworski (Suntago)

Od wielu lat jestem Ratownikiem Wodnym, pracowałem w ośrodkach, które posiadały w ofercie sauny. Jednak dopiero 3 lata temu zacząłem się tym interesować i prowadzić pierwsze seanse. Dzisiaj jest to moja pasja i praca w jednym.

Dominik Grala (Suntago)

Saunamistrzem zostałem z przypadku co przerodziło się w pasję.

Adrian Jędrzejowsi (Gorący Potok)

Saunamirzem zostałem z przypadku, chciałem spróbować czegoś nowego. W suanie najbardziej cieszy mnie wolność

Piotr Ośka (Vizavi - Warszawa Wesoła)

Jestem Saunamistrzem z Warszawy od kilku lat wykonuję seanse. Zaczynałem w klubie Łaźnia , Core i Warszawianka . Obecnie pracuje w podwarszawskim saunarium Vizavi . Kameralne zgodne z naturą i pełni poprawnym saunowaniem.

Mariola Żurek (Sommer Residence)

Saunamistrzynią zostałam 5 lat temu. Starałam się brać udział w licznych zawodach i konkursach aby zdobyć nowe doświadczenia. W saunie najbardziej cieszy mnie pozytywny odbiór seansu przez publiczność.

Katarzyna Klajn (Centrum Rekreacyjne Ślęza)

Saunamistrzem zostałam 2016 roku i od razu pokochałam ten zawód. To nie tylko machanie ręcznikiem ale sztuka. Dzięki pracy w saunie mogę realizować woje pomysły 🙂

Balint Ambrus (Sommer Residence)

Jestem saunamasterem od 2015 roku. Jestem saunamasterem, ponieważ lubię pracować z ludźmi. To jest moja pasja. Byłem mistrzem Węgier w latach 2019 - 2020. Cieszę się, kiedy widzę, że ludzie mogą się zrelaksować, mogą czerpać energię z mojego rytuału. I to jest ta energia, która motywuje mnie każdego dnia.

Karolina Grzelak (Termy Maltańskie Poznań)

"Jak zostałam saunamistrzynią? To była miłość od pierwszego seansu saunowego w którym uczestniczyłam. Podczas swoich seansów szczególnie dbam o odpowiednią oprawę muzyczną i zapachową. Jestem entuzjastką finezyjnych i nieoczywistych połączeń aromatycznych, w których orzeźwiające cytrusy zgrabnie przeplatają się z nutą kadzidła, egzotycznych drzew i świeżych ziół. "

Michał Kruk (Termy Krakowskie)

Ręcznikiem bawię się od nieco ponad dwóch lat i jak na razie zapał do seansów nie stygnie. Mimo tego czasu w rywalizacji na saunie są to moje pierwsze kroki, a tym bardziej w zawodach, które stawiają na seanse show w związku z czym liczę na dobrą zabawę przy okazji której być może nauczę się czegoś nowego. 🙂

Maciej Piczura (Chochołowskie Termy)

"Nazywam się Maciek Piczura. Jestem Saunamistrzem od 2016 roku. Po kilku miesiącach pracy jako Saunamistrz wziąłem udział w pierwszych swoich zawodach dla Saunamistrzów i doprowadziły mnie one do 2018 roku, gdzie podczas Mistrzostw Świata Aufguss WM jako pierwszy w historii zostałem podwójnym Mistrzem Świata (indywidualnie oraz drużynowo). W 2020 roku podczas Mistrzostw Świata zdobyłem I miejsce Master of Freestyle Battle Aufguss. W 2021 podczas Mistrzostw Świata Aufguss WM zdobyłem tytuł II Wicemistrza Świata w kategorii indywidualnej. W 2019 roku ukończyłem szkolenie uprawniające mnie do przeprowadzania Szkoleń Saunamistrzów. Na podstawie uzyskanego certyfikatu z Polskiego Towarzystwa Saunowego przeprowadzam szkolenia osób w zakresie prowadzenia saunowych ceremonii zapachowych. Od 2019 r. przeszkoliłem blisko 140 Saunamistrzów. Dla mnie przeprowadzanie rytuałów naparzania jest pasją połączoną z wykonywaną pracą, którą cały czas u siebie rozwijam. Chciałbym jak najwięcej osób zarazić swoją pasją i poprzez przeprowadzanie ceremonii przekazać emocje uczestnikom seansu. Jest to niesamowita forma ekspresji- nie tylko dla mnie, ale również dla gości w saunie."

Paulina Dymek (Termy Tarnowskie)

Saunistrzem zostałam, ponieważ bardzo fascynowały mnie ceremonie wykonywane przez pewnego Saunamistrza. Postanowiłam, że muszę stanąć po drugiej stronie, nie tylko doświadczać tego wszystkiego z ław sauny. I stało się. Zrobiłam kurs i ta pasja wygrała z wszystkimi pozostałymi, uwielbiam to robić, czuję ogromną radość, kiedy widzę, że gościom w saunie jest przyjemnie. Ekscytuje mnie dobieranie aromatów do muzyki i tematu seansu (moje seanse zawsze są tematyczne). W związku z tym, chcę spróbować swoich sił na saunacup, ponieważ tu można zaszaleć z tematem i wykonaniem. A osiągnięcia? To dopiero przede mną 🙂

Ewelina Pitek (Kraków Borowinowa)

Przygoda z ręcznikiem? To nie przypadek, a przeznaczenie! Od początku wiedziałam, że połączy nas coś więcej, niż jeden podstawowy chwyt 😉 Moim największym osiągnięciem jest fakt, że jestem tu i teraz. W saunie nic nie sprawia mi takiej radości, jak fala wdzięczności bijąca prosto od saunowiczów 🙂

Arkadiusz Ufnal (Warszawa)

"Wieloletni Saunamistrz pochodzący z Warszawy, zawodnik wielu zawodów i imprez saunowych w Polsce i na świecie. Na codzień pogodny i uśmiechnięty. Potrafi dobrze dogrzać i zabawić publiczność. Uwielbia radiowe hity ale potrafi też zaskoczyć relaksacyjną muzyką. Znak rozpoznawczy na każdym zdjęciu uśmiech i kciuk w górę 🙂 4 miejsce Sauna Cup Termy Krakowskie 2016 6 miejsce Sauna Cup Tarnowskie Termy 2017 2 miejsce Turniej trzech saun 2018 2 miejsce Sommer Relax Cup 2018 5 miejsce Turniej trzech saun 2019 8 miejsce Sauna Cup Termy Rzymskie 2020"

Agata Salamon (Termy Rzymskie)

Jeszcze na początku roku 2022 nie sądziłam ze zakocham się w machaniu ręcznikiem. Wojtek Draga zaproponował mi naukę, a ja się zgodziłam, więc to dzięki niemu zostałam saunamistrzynią - całkowicie z przypadku. Moim najwiekszym osiągnięciem jest wykonywanie ceremoni w największej saunie świata zwanej Coloseum. Uwielbiam sunowanie i przeprowadzanie ceremoni, które wywołują uśmiech na mojej twarzy oraz zadowolenie gości. Gdy tylko wchodzę do sauny to czuję motylki w brzuchu i podekscytowanie, a to małe pomieszczenie staje się moim całym światem.

Karol Kocielnik (Termy Krakowskie)

Mistrz Polski SaunaMistrzów 2020

Maciej Golonka (Park Wodny w Krakowie)

Zaczęło się na niewinnym saunowaniu w krakowskich ośrodkach saunowych, gdzie pierwszy raz miałem okazję uczestniczyć w ceremoniach. Pewnego dnia podczas spontanicznej rozmowy ze znajomą saunamistrzynią postanowiłem spróbować swoich sił w prowadzeniu seansów. Początki były trudne, jednak zamiłowanie do samego saunowania dawało poczucie sensu w tym co robiłem i tak już zostało. Po trzech latach pracy mogę śmiało powiedzieć że sauna jest dla mnie jak tlen, ponadto pomaga wyciszyć się i zrelaksować podczas prywatnego saunowania, czy też daje wyraz emocjom gdy prowadzę seanse. Napewno największym osiągnięciem jest dla mnie grupa klientów Parku Wodnego w Krakowie, którzy z sympatią uczestniczą w moich ceremoniach.

Mateusz Kluz

Ceremonie prowadzę od około dwóch lat. W zeszłym roku dotarłem do ćwierćfinału PTS Freestyle. Sauna to miejsce, gdzie można oderwać się od rzeczywistości 😉

Paweł Wątorek (Termy Rzymskie)

Kumpel zwalniał miejsce w pracy jako saunamistrz, a ja szukałem pracy 🙂

Agnieszka Machowska (Park Wodny Kraków)

Rozpoczęłam przygodę z saunowaniem od kursu Saunamistrza w Termach chocholowskich. To co w saunowaniu cieszy mnie najbardziej to jego artystyczny i medytacyjny aspekt. Muzyka i taniec z ręcznikiem.

Zbigniew Chomka

Z pasji , brak , jakość i magia seansów

Cesar Trujillo Ojeda

Lubię gorąco.

Kacper Zawadzki (Wodny Park Tychy)

"Jestem Saunamistrzem już od ponad 5 lat, a zaczęło się wszystko przez przypadek. Na co dzień prowadzę bardzo aktywny tryb życia, a moja pasją jest piłka nożna. Jeśli chodzi o indywidualne zawody to jest mój debiut z osiągnięć mogę się tylko pochwalić 3 miejscem drużynowym z Mariuszem Derbinem na SaunaCup w 2017r.Kraków/Dekerta.W Saunie najważniejsi są dla mnie goście jeśli oni są zadowoleni to ja też"

Jan Kuśmierczyk (Termy Krakowskie)

Mamy rok 2019, dobry przyjaciel pracujący jako saunamistrz przedstawia mi świat saunowy, który od razu bardzo przypadł mi do gustu. Zaczęło się od jednej wizyty w miesiącu na saunarium, ale po otwarciu obiektów sportowych podczas pandemii wizyt przybyło znacznie więcej. Saunamistrzem zostałem przypadkiem, seanse saunowe cieszyły mnie z perspektywy biernego widza, ale to przypadek sprawił że zacząłem pracę w saunarium i zacząłem machać ręcznikiem. Żadnych osiągnieć JESZCZE na swoich koncie nie mam, ale nie macham też stosunkowo długo, bo od listopada. W saunie cieszy mnie wiele jej aspektów. Lubię saunować zarówno w zimne zimowe wieczory, ale i tak samo latem przy 40 stopniach na zewnątrz, branie udziału w seansach saunowych oraz prowadzenie ich sprawia mi wiele radości. Z pewnością pozwala mi się również spełniać artystycznie. Jestem człowiekiem z natury ciekawym, a praca na saunie dostarcza mi dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej, są to dla mnie cenne przeżycia i doświadczenie na całe życie.

Jacek Ciesielski (Termy Maltańskie)

"O sobie mogę powiedzieć tylko tyle, że choć w saunie spędzam ledwie chwilę, to zawsze wychodzę zadowolony, mimo, że jestem bardzo zmęczony."

Anna Kluczyńska (Hotel Biały Kamień)

Jakub Wowra (Termy Rzymskie)

Saunamistrzem zostałem dwa lata temu, brak osiągnięć, w saunie cieszą mnie zadowoleni saunowicze

Konrad Jaskólski (Termy krakowskie)

"Jestem saunamistrzem od ponad 2 lat. Od początku mojej przygody z prowadzeniem seansów saunowych jestem związany z Termami krakowskimi. Jest to mój pierwszy start w zawodach Sauna Cup, chcę sprawdzić swoje siły w tego typu zawodach. Uwielbiam przeprowadzać gorące seanse saunowe do szybkiej muzyki oraz dostarczać osobom korzystającym z sauny dużo energii. Podczas przeprowadzania seansów zapominam o całym świecie, jestem tylko ja, gorące kamienie na piecu oraz obecni w saunie ludzie chcący poczuć podmuch gorącego powietrza."

Radek Gomólak (Wodny Park Tychy)

Urodziłem się z ręcznikiem w ręku 😅

Wojciech Draga (Termy Rzymskie Czeladź)

Gdy pierwszy raz zobaczyłem ceremonie saunową w wykonaniu saunamistrza to również zapragnąłem się wyszkolić i wykonywać jeszcze lepsze seanse. Uczestniczyłem w wielu zawodach krajowych i zagranicznych, na których zdobywałem wysokie miejsca. Najbardziej cieszy mnie tworzenie i wykonywanie nowych, nieszablonowych ceremoni

Dominika Szołtysek (Park Wodny Tychy)

Poszukując kolejnego hobby, pod wpływem impulsu, zrobiłam kurs na saunamistrza. A rzeczy robione spontanicznie z reguły są świetne. Tak było i tym razem. Bycie saunamistrzem to dla mnie połączenie dwóch pasji: tańca i saunowania.

Jakub Gębala (Termy Rzymskie Czeladź)

Saunamistrzem zostałem przez czyste zainteresowanie tym fachem, po prostu poszukałem sauny, w której taka funkcja występuje i zajmuję się tym hobbistycznie od około 6 miesięcy. W saunie przede wszystkim cieszy mnie praca z ludźmi i możliwość różnorodnego ukazania siebie i własnych historii.

Profile zawodników - konkurencja drużynowa

Aleksandra Łabucka + Łukasz Matusik (Termy Krakowskie & Park Wodny Kraków)

"To już nasze 3 wspólne zawody... I chodź mamy dwa zupełnie inne style machania, to w teamie tworzymy jedność😉 2020- II v-ce Mistrzostwo Polski 2021 V-ce Mistrzostwo Polski & Reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata"

Sylwia Skórska + Paweł Wątorek (Termy Rzymskie)

Damian Sołtysik + Krzysztof Holeczek (Termy Rzymskie)

Długa Historia 😉

Viktoria Glasner + Krzysztof Zołoteńki (Aquadrom)

Ewelina Pitek + Karol Kocielnik (Termy Krakowskie)

Poznali się w saunie to nie mogło skończyć się inaczej 🙃

Agata Salamon + Wojciech Draga (Termy Rzymskie Czeladź)

Od pierwszego złapania ręcznika byłam pod dobrą opieką Wojtka, który uczył mnie wszystkiego od podstaw za co jestem mu bardzo wdzięczna. Od razu złapaliśmy dobry kontakt i lubimy razem ćwiczyć. W saunie rozumiemy się bez słów, a wspólnie wykonywane ceremonie przynoszą Nam dużo radości. Sauna Cup 2022 to będą Nasze pierwsze zawody w duecie i ogromnie się z tego cieszymy. Do zobaczenia w saunie ! 😀

Aleksandra Ziętek + Natalia Świstak (Termy Krakowskie)

W saunie poznaje się wyjątkowe osoby! Dwie pozytywnie zakręcone dziewczyny, ręczniki, taniec i ulubiona muzyka! A co cieszy nas najbardziej? - Widok uśmiechniętych gości, wychodzących z sauny, po zarąbistym szmunie 😁

Matylda Skóra + Karolina Jakubowska (Termy Krakowskie SODOWA)

Matylda i Karolina od pierwszego wspólnego seansu wiedziały, że ich wspólna energia nie może się zmarnować. Lubią gorące, żywiołowe seanse pełne nietuzinkowych połączeń aromatycznych. Na ich seansach dobra zabawa GWARANTOWANA.

Marta Kaczmarek +Andrii Rumiantsev (Termy Maltańskie)

"Marta: Jak zostałam saunamistrzem? To była ""Rycerska Noc Saunowa"" w Świecie Saun w Termach Maltańskch, w której brałam udział jako widz. Przepadłam wtedy zupełnie! To właśnie wtedy chwyciłam za ręcznik i tak już zostało:) W saunie uwielbiam to, że mogę łączyć ze sobą swoje dwie pasje, tą muzyczną i właśnie tą saunową. Uwielbiam poznawać i odkrywać nową muzykę, a potem zabierać ją do sauny. Wtedy każdy seans, to zabranie saunujących w ciekawą podróż do mojego świata. Andrii: Szedłem wzdłuż rzeki i zobaczyłem drewniany dom. Z komina wydobywał się dym. Wchodzę, a tam ciepło. O sauna!"

Arkadiusz Ufnal + Jakub Wowra (Termy Rzymskie)

Najlepsze powstaje na spontanie

Dominik Grala + Szymon Zaworski (Suntago)

Na codzień machamy w Suntago. Będzie to nasz pierwszy duet. Postaramy się Was troche zabawić. 🙂


pl_PLPolish