Jak będzie wyglądała rywalizacja SaunaMistrzów?

Ideą pucharu Sauna Cup 2015 jest wykonanie oryginalnego rytuału saunowego / show oraz zaprezentowanie go na najwyższym poziomie. Klasyczny seans saunowy urozmaicony poprzez dodanie specjalnej animacji, muzyki, strojów, choreografii i innych efektów. Typowe elementy seansu saunowego jak woda/lód/ręcznik/zapachy i użycie różnych technik wachlowania zostaną wzbogacone o indywidualne i kreatywne pomysły, aby publiczność mogła doświadczyć niezwykłego spektaklu saunowego.

Zawodnicy zbierają punkty do ogólnego rankingu wszystkich Zawodów. Punkty będą się liczyły do rankingu indywidualnego Saunamistrzów oraz rankingu ogólnego dla ośrodków, które Saunamistrzowie reprezentują – punktuje maksymalnie 2 zawodników.

KRYTERIA OCENIANIA

1. Profesjonalizm Saunamistrza i ogólne odczucia
2. Wzrost temperatury podczas seansu
3. Techniki wachlowania i rozprowadzania ciepła
4. Zapach i jego intensywność
5. Temat i jego spójność z seansem
6. Elementy show

Saunamistrz może zdobyć od 0 do 10 punktów za każde kryterium od każdego członka Jury, będącego na danym seansie. Na wszystkich seansach będzie identyczna liczba sędziów. Zwycięzcą jest Saunamistrz, który zdobędzie największą ilość punktów.
Saunamistrzowie będą oceniani przez Sędziów oraz 10 osób z Publiczności, które zostaną losowo wybrane przez osobę wpuszczająca Publiczność na seans i otrzymają karty do głosowania. Spośród tych głosów zostanie obliczona średnia punktacja. 90% głosów ma Jury, a 10 % Publiczność.

GŁOSY SĘDZIÓW

Każdy z sędziów głosuje samodzielnie, zapisując punkty na swoich kartach do głosowania. Wszyscy członkowie mają równe prawa do głosowania.

GŁOSY PUBLICZNOŚCI

10 osób z publiczności, która będzie na żywo oglądać seans będzie również głosować. Osoby te zostaną losowo wybrane przez osobę wpuszczającą Publiczność do sauny i otrzymają karty do głosowania. Spośród tych głosów zostanie obliczona średnia punktacja. Głosowanie publiczności to 10% całości punktacji dla Zawodnika.